یکصدوسومین شماره ستبران منتشر شد
اینجا هستیدSkip Navigation Links
متولی زاده: اقتصاد برق امروز مسئله اصلی صنعت برق است/ اصلاح الگوی مصرف باید به مطالبه عمومی تبدیل شود متولی زاده: اقتصاد برق امروز مسئله اصلی صنعت برق است/ اصلاح الگوی مصرف باید به مطالبه عمومی تبدیل شود
به گزارش سندیکای صنعت برق ایران، محمدحسن متولی‌زاده، مدیرعامل شرکت توانیر در افتتاحیه سی و سومین کنفرانس بین‌المللی برق و ششمین کنفرانس فناوری نانو در صنعت برق که صبح امروز در پژوهشگاه نیرو برگزار شد،  اظهار کرد: کنفرانس برق ایران نمونه موفقی از تعامل سازنده و مستمر نخبگان  و نظام مدیریتی است.

مدیرعامل شرکت توانیر با اشاره به سیرصعودی مصرف برق در کشور تصریح کرد: طی ۴۰ سال گذشته مصرف برق در ایران با توجه به رشد جمعیت ۸ برابر شده که این موضوع بیانگر حجم فعالیت همکاران صنعت برق در کشور است.

متولی‌زاده با اشاره به تفاوت قبل ملاحظه قیمت تکلیفی فروش و قیمت واقعی قیمت برق در کشور بیان کرد: صنعت برق کشور به دلیل نگاه دولتمردان و قانونگذاران همواره پایین‌تر از نرخ واقعی بوده است و این موضوع صنعت برق را با تنگنا‌هایی مواجه کرده است.

به گفته وی؛ با تعامل سازنده با نخبگان و ارائه راهکار‌های مناسب و همت تولیدکننده داخلی و تلاش همکاران صنعت برق کارنامه عملکرد این صنعت عملکرد قابل قبولی بوده است، بطوری که در بسیاری از شاخص‌های مهم و کلیدی صنعت برق ایران در سطح جهان رتبه و جایگاه مناسبی را کسب کرده‌ایم.

مدیرعامل شرکت توانیر با اشاره به شرایط اقتصادی کشور بیان کرد: در شرایطی که کشور در یک جنگ تمام عیار اقتصادی قرار دارد، همکاری و تعامل با نخبگان با صنعت برق بیش از گذشته ضرورت دارد.

متولی‌زاده با اشاره به اینکه امروز مسئله اصلی صنعت برق، اقتصاد برق است، اظهار کرد: راهبرد اصلی وزارت نیرو برای حل این مسئله مدیریت توامان عرضه و تقاضاست و تأمین برق در تابستان ۹۸ به عنوان یک شاخص و فرصت مناسب برای استفاده از راهکار جدید است.

وی با بیان اینکه بهینه سازی مصرف بویژه در مدیریت بار در تابستان یکی از اولویت‌های کنفرانس بعدی برق است، تصریح کرد: هدف توانیر از برگزاری کنفرانس برق آموزش و ایجاد انگیزه مناسب برای اصلاح مدل مصرف مشترکان است و تشویق مردم برای مشارکت حداکثری در تولید برق در مقیاس کوچک و محل مصرف است.

مدیرعامل شرکت توانیر با تاکید بر اینکه اصلاح مدل مصرف برق باید به مطالبه و گفتمان عمومی تبدیل شود، ادامه داد: در زمینه فرهنگ سازی اصلاح الگوی مصرف و ارائه راهکار در این زمینه به کمک نخبگان نیاز داریم.

متولی‌زاده تصریح کرد: به منظور تشویق مردم برای مشارکت در طرح‌های مدیریت بار و سرمایه‌گذاری برای تولید برق، بسته‌های تشویقی بویژه در ایام گرم سال در نظر گرفته شده که به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما آمادگی خود را برای استفاده از نظرات نخبگان و جامعه علمی در راستای حل مشکلات صنعت برق اعلام می کنیم.

انتهای پیام/
تاریخ: ۱۳۹۷/۰۷/۳۰
نظرات:


 
 
عضویت در سایت |  رمز عبور را فراموش کرده ام


تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سندیکای صنعت برق ایران است.